Szósta, finałowa runda rajdów Baja odbyła się tym razem na poligonie w Drawsku Pomorskim w ramach „Drawskiego Dnia Niepodległości 2021” w dniach 11 – 14 listopada br. Na uczestników czekało 213 kilometrów odcinków specjalnych i chociaż wiele tytułów było rozstrzygniętych już podczas poprzedniego Raid Of The Champions 2021, to walka na błotnistych trasach poligonu trwała do ostatnich kilometrów.

Dominik Jazic i Krzysztof Kuszewski wygrali ostatnią tegoroczną rundę Dacia Duster Motrio Cup - rozgrywany na poligonie w Drawsku rajd „Drawski Dzień Niepodległości”. Drugie miejsce w rajdzie zajęli Maciej Bartłomiej Grabowski i Adam Binięda, trzecie - Andrzej Kalitowicz i Pascal Brodnicki, na czwartym miejscu rajd ukończyli Wojciech Musiał z Danielem Siatkowskim.

Rajd był finałową rundą tegorocznych zmagań. Mistrzami Polski Dacia Duster Motrio Cup zostali Dominik Jazic i Krzysztof Kuszewski. Przez cały rok prezentowali oni szybką, równą jazdę i zapewnili sobie mistrzowski tytuł już na jedną rundę przed końcem sezonu. Drugie miejsce i tytuł wicemistrzowski zdobyli Wojciech Musiał i Daniel Siatkowski, a drugimi wicemistrzami zostali Andrzej Kalitowicz z Pascalem Brodnickim. Zawodnicy w tym roku rywalizowali w sześciu rundach, w tym jednej zagranicznej, rozgrywanej na Węgrzech.


Czwarte miejsce to duet Grabowski/Binięda, piąte Pietrzycki/Mroczek, a szóste Rzeżuchowski/Jermakow.

Ostatni rajd sezonu to klasyczne OS-y na poligonie w Drawsku. Tym razem organizator wytyczył trasę o długości 73 kilometrów, która była pokonywana trzykrotnie. Ostatni przejazd to zmagania z koleinami i dziurami na bardzo zniszczonych drogach. Ten trudny egzamin wszystkie Dustery zdały znakomicie, kończąc rajd w komplecie, bez żadnych awarii.

Był to już piąty sezon z rajdowym pucharem Dacii Duster. Rajdówki są zbudowane i obsługiwane przez firmę Hołowczyc Racing. Rajdowy Duster to auto z seryjnym silnikiem 1.5 dCi, seryjna jest też skrzynia biegów, a w idealnym prowadzeniu na terenowych trasach pomaga wyczynowe zawieszenie firmy Reiger. Zawodnicy zgłoszeni w Dacia Duster Motrio Cup otrzymują profesjonalną opiekę serwisową, wsparcie mentorskie Krzysztofa Hołowczyca i dostęp do mobilnego magazynu części zamiennych. Partnerem pucharu po raz kolejny jest firma Motrio - dostawca części i usług serwisowych. Auto jest również bardzo konkurencyjne w grupie T2. Zawodnicy pucharu Dacii regularnie rywalizują i wygrywają OS-y z większymi i mocniejszymi rajdówkami. Samochody te biorą także udział w wielu rundach zagranicznych. Dwukrotnie załogi w obsługiwanych przez Hołowczyc Racing Dusterach wygrały grupę T2 w klasyfikacji narodowej portugalskiej rundy Pucharu Świata – Baja Portalegre.

WYNIKI DDMC DRAWSKI DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI 2021:
1 Dominik Jazic/Krzysztof Kuszewski 03:10:23
2 Maciej Grabowski/Adam Binięda 03:21:25
3 Andrzej Kalitowicz/Pascal Brodnicki 03:28:12

KLASYFIKACJA PUCHARU DACIA DUSTER MOTRIO CUP 2021:
1 Dominik Jazic/Krzysztof Kuszewski
2 Wojciech Musiał/Daniel Siatkowski
3 Andrzej Kalitowicz/Pascal Brodnicki
4 Maciej Grabowski/Adam Binięda
5 Mariusz Pietrzycki/Tomasz Mroczek
6 Tadeusz Rzeżuchowski/Wojciech Jermakow