Od rajdu Wysoka Grzęda Baja Drawsko Pomorskie 2019 rozpoczęła się rywalizacja w Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych. Do przejechania było ponad 300 km wytyczonych po poligonie drawskim.

W klasyfikacji generalnej RPPST zwyciężył duet Michał Goleniewski - Marcin Michalski (SAM MRT 09), przed Tomaszem i Filipem Gołką (Jeep Wrangler) oraz Michałem Goczałem i Tomaszem Zbroją (Can Am Maverick X3). Goleniewski zwyciężył także w grupie S1.

Triumf w S2 odnieśli Tadeusz Rzeżuchowski i Wojciech Jermakow, którzy byli o ponad dwie minuty szybsi od Mariusza i Sabiny Pietrzyckich oraz o ponad 20 od  Macieja Grabowskiego i Adama Biniędy. Wszystkie załogi startowały w Daciach Duster.

W grupie UTV triumfowali Goczał ze Zbroją, a podium uzupełnili Łukasz Kwaśniewski i Damian Figiel oraz Artur Brzozowski i Maciej Albinowski.

Załogi na trasy Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych wrócą na początku czerwca. Drugą rundą sezonu będzie GEOTERMIA Lądek Zdrój Rajd Terenowy (7-9 czerwca) z bazą w Kłodzku.

Pełne wyniki na oficjalnej stronie rajdu. Sprawdź tutaj.