Markowy puchar Dacia Duster Elf Cup rozpocznie swój trzeci sezon od Geotermia Lądek-Zdrój Rajdu Terenowego. Na starcie ma pojawić się przynajmniej sześć samochodów.

3,2,1 start

“Start takiego pucharu wzmacnia prestiż naszej imprezy. Cieszymy się, że sezon dla tych zawodników zacznie się właśnie u nas. Formuła rywalizacji, gdzie wszyscy zawodnicy dysponują podobnym sprzętem, jest bardzo trafiona, czego dowodem jest stały rozwój pucharu” - mówi Łukasz Biegus, dyrektor Geotermia Lądek-Zdrój Rajdu Terenowego.

Przygotowane do ścigania w terenie Dacie Duster na dobre wpisały się już w klimat rajdów terenowych. “Gdy startował Ducia Duster Cup, to nie do końca ludzie wierzyli, że te auta sobie poradzą. A w tym sezonie pojadą już po raz trzeci. Samochody te nie mają wielkiej mocy, ale są małe, lekkie i mają dobre zawieszenie, co gwarantuje dobre wyniki. Z trudami naszych imprezy radziły sobie bardzo dobrze.” - mówi Tomasz Brzeziński, członek Podkomisji Rajdów Terenowych PZM.

W Polsce i na Węgrzech

Dacie Duster poddane zostaną próbom podczas czterech rund w Polsce oraz jednej na Węgrzech. “W sezonie 2019 na trasie pojawią się rajdówki na bazie najnowszego modelu Dustera. Mamy cztery nowe ekipy, dołączy też część załóg z poprzednich lat. Cieszy nas też to, że nasi byli zawodnicy się rozwijają i chcą startować Dacią w innych imprezach na całym świecie. Nowością będzie też wyjście DDEC poza teren Polski, w tym roku do naszego kalendarza dojdzie węgierska runda Raid of Champions na zakończenie sezonu 2019.” - mówi Marzena Kaczmarek z Over Limit Motors, partnera technicznego Dacia Duster Elf Cup.

Kalendarz Dacia Duster ELF Cup 2019:

Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy 7-9 czerwca,

Polskie Safari 2-4 sierpnia,

Baja Poland 29 sierpnia-1 września,

Baja Szczecinek 21-22 września,

Raid of Champions 8-10 listopada.