Aż 71 załóg zgłosiło się do rozpoczynającego się w piątek Geotermia Lądek-Zdrój Rajdu Terenowego. Na trasie nie zabraknie ekip z Czech, Słowacji i Węgier.

Na trasach nie zabraknie obrońcy mistrzowskiego tytułu i zwycięzcy pierwszej rundy Miroslava Zapletala (H3 Evo II) oraz jego najgroźniejszych konkurentów z grupy T1, czyli Michała Małuszyńskiego (Mini All4Racing) i Pawła Molgo (Ford F-150), a także Mirosława Stocerza (Can-Am Maverick X3), który korzysta z pojazdu UTV i chce sprawić niespodziankę. “UTV z dobrym kierowcą na pewno będą stanowiły poważną konkurencję dla T1, a może nawet większą niż na poligonach.” - przekonuje Łukasz Biegus, dyrektor rajdu.

W Geotermia Lądek-Zdrój Rajdzie Terenowym zadebiutują Dacie Duster w homologacji dla grupy T2. Autami pojadą Krzysztof Wicentowicz oraz Patrycja Brochocka. Będzie to pierwszy bojowy sprawdzian tych samochodów i to od razu w starciu ze sprawdzonymi konstrukcjami jak Toyota Land Cruiser czy Mitsubishi Pajero. W sumie w ramach RMPST pościga się 29 aut.

Dustery na start

Kłodzka impreza zainauguruje też trzeci sezonu Dacia Duster Elf Cup. W markowym pucharze organizowanym w ramach Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych wystartuje sześć identycznie przygotowanych Dusterów grupy S2, opartych o nowy model rumuńskiego producenta. W ramach RPPST są 23 zgłoszenia, a listę otwiera Michał Goleniewski, czyli zwycięzca z Drawska.

Do Pucharu Polski w Rajdach Baja zgłosiło się sześciu motocyklistów, a siedmiu zawodników wystartuje na quadach. Sześć załóg zobaczymy w Terenowej Imprezie Sportowej, która pojedzie po tej samej trasie, co zawodnicy rywalizujący w mistrzostwach Polski.

Listy zgłoszeń: