W motocyklowo-quadowej stawce Pucharu Polski w Rajdach Baja nie zabrakło przetasowań drugiego dnia Geotermia Lądek Zdrój Rajdu Terenowego.

Po piątkowych oesach tej stawce przewodził jadący quadem Remigiusz Kusy i tę pozycję udało mu się także utrzymać po OS3, ale już na OS4 uległ on swojemu klubowemu koledze, Marcinowi Taladze. Talaga wykorzystał swoją szansę i na koniec rajdu to właśnie on uzyskał najlepszy łączny czas w całej stawce PPRB.

W klasyfikacji motocyklistów po pierwszym dniu prowadził Tomasz Dąbrowski i wszystko wskazywało na to, że to broniącemu tytułu Zdobywcy Pucharu Polski zawodnikowi uda się wygrać rajd. Sytuację odmienił przedostatni oes rajdu, na którym Dąbrowski popełnił błąd nawigacyjny, co skutkowało 5-minutową karą i spadkiem na 3. miejsce w rajdzie. Dość nieoczekiwanie na czoło stawki motocyklowej wysunęła się debiutująca w rajdach terenowych Patrycja Komko, która pozycję lidera dowiozła do mety, ciesząc się dzięki temu ze swojego pierwszego zwycięstwa. 2. miejsce w rajdzie wywalczył sobie natomiast Tomasz Morawski.

W Q2 w rajdzie wystartował tylko jeden zawodnik – jadący swój drugi w życiu rajd baja Czech Jan Velicka. Pomimo urwanego koła, ukończył on piątkowe oesy. Udało mu się także pokonać pierwszą sobotnią pętlę. Szansę na metę, a tym samym pierwszy puchar przekreśliła mu kolejna awaria, jaka „dopadła” go na OS5.

Błotnista sobotnia trasa najbardziej sprzyjała quadowcom z grupy Q4. Tu rajd między sobą rozegrali pochodzący w terenów górskich dwaj zawodnicy ATV Janosik, Marcin Talaga i Remigiusz Kusy – finalnie szybszy okazał się Talaga. Bój o 3. miejsce natomiast toczył się aż do ostatniego oesu – stoczyli go Aleksander Piórczyński i Maciej Golonka. Ostatecznie miejsce na podium wywalczył sobie Piórczyński.

fot. BxB-Studio