Za zawodnikami dwa pierwsze rajdy sezonu – Wysoka Grzęda Baja Drawsko i Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy. Każdy z nich miał innych triumfatorów, zatem walka w dalszej części roku zapowiada się emocjonująco. Zobaczmy, jak wyglądają klasyfikacje RMPST, RPPST i PPRB w 1/3 tegorocznej rywalizacji.

Sezon RMPST, RPPST i PPRB rozpoczęła kwietniowa Wysoka Grzęda Baja Drawsko. Było to mocne otwarcie, bo zawodnicy musieli się zmierzyć z trudną i długą trasą wytyczoną na Poligonie Drawskim. Liczyła ona ponad 300 km oesowych, zatem ta runda jest podwójnie punktowana i póki co ma ona decydujący wpływ na aktualną klasyfikację. Czerwcowy Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy z kolei okazał się nieprzewidywalny – zarówno pod względem warunków terenowych, jak i rywalizacji, co trochę w klasyfikacjach generalnych namieszało. 

RMPST

W klasyfikacji generalnej po dwóch rundach króluje załoga, która jako jedyna  pojawiła się na podium obu rajdów – mowa o broniącym tytułu Czechu Miroslavie Zapletalu i jego słowackim pilocie Marku Sykorze (87 punktów). 2. miejsce ex aequo (po 53 punkty) zajmują Mirosław Stocerz i Rafał Marton, którzy zajęli 2. miejsce w Drawsku, ale nie mieli szczęścia w Lądku oraz Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz, którzy drawski klasyk zakończyli na 3. miejscu, zaś w górskiej potyczce znaleźli się tuż poza podium, na 4. miejscu. 

Miroslav Zapletal i Marek Sykora znajdują się także na czele klasyfikacji grupy T1 (102 punkty). 2. miejsce należy do Pawła Molgo i Janusza Jandrowicza (75 punktów), natomiast podium tej grupy uzupełniają Włodzimierz Grajek i Piotr Brakowiecki (49 punktów). 

Oba dotychczasowe rajdy w grupie T2 padły łupem Grzegorza Szwagrzyka i Jakuba Molitera, zatem to oni znajdują się na czele klasyfikacji tej grupy (98 punktów). Na 2. pozycji plasują się Tomasz Baranowski i Grzegorz Konczak, którzy także obie rundy ukończyli na podium (67 punktów). Na najniższym stopniu podium w T2 znajdują się Tomasz Piec i Michał Marczewski (58 punktów). 

Wśród załóg z grupy TH póki co nie mają sobie równych Jacek Soboń i Przemysław Markowski, którzy wygrali oba dotychczasowe rajdy. 2. miejsce zajmują Jarosław Andrzejewski i Maciej Radomski (71 punktów), ale tuż za plecami mają Adama Bilińskiego i Artura Jandę (69 punktów).

Na czele grupy UTV znajdują się zwycięzcy Baja Drawsko, Mirosław Stocerz i Rafał Marton (69 punktów), zaś 2. pozycję zajmują Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz (43 punkty), którzy zajęli 2. miejsce w Drawsku. Obie załogi nie miały szczęścia w Lądku, gdzie z kolei królował Marek Goczał (38 punktów), który obecnie plasuje się na 3. miejscu.

Marek Goczał w Baja Drawsko startował w ramach grupy Open i to właśnie on przewodzi klasyfikacji tej grupy po 2 rundach (64 punkty). 2. miejsce należy do Michała Horodeńskiego i Romana Wasika (48 punktów), którzy także na razie punktowali jedynie w Drawsku. Z kolei na 3. miejscu widnieją Węgrzy Gyorgy Kovacs i Antal Takcs, którzy triumfowali w tej grupie w Lądku. 

Liderem klasyfikacji klubowej po 2 rundach jest Stowarzyszenie M-FOR SPORT (103 punkty), a sponsorskiej M-FOR SPORT RALLY (103 punkty). Klasyfikacji zespołów producenckich przewodzi Toyota Team Classic (64 punkty). 

RPPST

W „generalce” RPPST po dwóch rundach prowadzi Michał Goczał (76 punktów), który zajął 3. miejsce w Drawsku i wygrał w Lądku. Na 2. pozycji plasują się Tomasz Gołka i Filip Gołka (70 punktów), którzy także dwukrotnie stawali na podium. Z kolei na 3. miejscu znajdują się triumfatorzy Wysoka Grzęda Baja Drawsko, Michał Goleniewski i Marcin Michalski (64 punkty), którzy z kolei nie mieli szczęścia na Geotermia Lądek-Zdrój Rajdzie Terenowym. 

Grupie S1 przewodzą Tomasz i Filip Gołka (87 punktów), zaś wiceliderami są Michał Goleniewski i Marcin Michalski (64 punkty). Podium uzupełniają Maciej Pelc i Beata Pelc (27 punktów).

Podium grupy S2 po 2 rundach stanowią załogi Dacii Duster. 1. miejsce należy do Tadeusza Rzeżuchowskiego i Wojciecha Jermakowa (98 punktów), którzy wygrali oba rajdy. Na 2. miejscu są Mariusz Pietrzycki i Sabina Pietrzycka (67 punktów), którzy także dwukrotnie stawiali się na mecie. 3. miejsce zajmują Maciej Grabowski i Adam Binięda (40 punktów), dla których Lądek okazał się pechowy.

W grupie UTV króluje zwycięzca obu dotychczasowych rund, Michał Goczał (100 punktów). Fotel wicelidera należy do Łukasza Kwaśniewskiego i Damiana Figla (77 punktów), którzy mają na swoim koncie dwa 2. miejsca. Na 3. pozycji znajdują się Artur Brzozowski i Maciej Albinowski. 

Zawodnicy DDEC mają za sobą na razie jedną rundę – Geotermia Lądek-Zdrój Rajd Terenowy. Po tej imprezie 1. miejsce zajmuje Tadeusz Rzeżuchowski (25 punktów), na 2. miejscu plasuje się Michał Cebula (18 punktów), zaś 3. miejsce należy do Magdaleny Zając (15 punktów). 

Klasyfikacji klubowej przewodzi Automobilklub Warmiński (84 punkty), zaś liderem klasyfikacji sponsorskiej jest ENERGYLANDIA RALLY TEAM (39 punktów).

PPRB

Najszybszym motocyklistą na Wysoka Grzęda Baja Drawsko był Tomasz Dąbrowski, który z kolei w Geotermia Lądek-Zdrój Rajdzie Terenowym zajął 3. miejsce, i to właśnie on przewodzi klasyfikacji grupy M (91 punktów). Na 2 i 3 miejscu ex aequo znajdują się Michał Latoch oraz Joanna Modrzewska (po 48 punktów).

Żaden z dwóch zawodników, jacy do tej pory wystartowali w grupie Q2, nie dotarł do mety, zatem w tej grupie rozgrywka jest wciąż otwarta.

Na czele grupy Q4 znajduje się Marcin Talaga (78 punktów), który jako jedyny dwukrotnie stawał na podium 2. miejsce należy do jego klubowego kolegi, Andrzeja Pierona (65 punktów), który zajął 2. miejsce w Drawsku. Na 3. pozycji (64 punkty) znajduje się zwycięzca pierwszej rundy, Jan Stolarczyk. 

W klasyfikacji klubowej lideruje Stowarzyszenie Grupa 4x4 (102 punkty), zaś w klasyfikacji sponsorskiej prowadzi BLACHOTRAPEZ (75 punktów).