Trzecia runda sezonu RMPST i trzeci zwycięzca. Paweł Molgo pilotowany przez Janusza Jandrowicza (Ford F-150) byli najlepsi w 39. Rajdzie Polskie Safari.

Pierwszy odcinek specjalny padł łupem liderującego w klasyfikacji generalnej duetu Zapletal-Sykora, ale od drugiej próby załoga Forda F-150 wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do mety. Molgo i Jandrowicz triumfowali z przewagą 41 sekund nad czesko-słowackim duetem. Trzecie miejsce dowiozła załoga Forda Rangera - Wasiak-Antończak. Takie było też podium grupy T1.

Po rajdzie sędziowie nałożyli jednak karę dwóch minut na duet Wasiak-Antończak i na podium stanęli Marek Goczał i Michał Kuśnierz (Can Am Maverick X3). Zajęli oni ostatecznie piąte miejsce, wyprzedzeni jeszcze przez Mirosława Stocerza i Rafała Martona (Can Am Maverick X3 ).

W rywalizacji UTV najlepsi byli Goczał z Kuśnierzem, którym zabrakło ledwie 12 sekund do podium w klasyfikacji generalnej. W swojej grupie pokonali duet Stocerz-Marton o 38 sekund. Trzeci w UTV byli Kubiczek i Nowak, ale ich strata to blisko siedem minut.

W TH Nissan Navara D40 duetu Soboń-Markowski wygrał pięć z sześciu prób i zapewnił ekipie Japa Team wygraną w swojej grupie z przewagą niespełna trzech minut nad duetem Skoczeń-Ślęczka (BMW GPR Series 1), a trzecie miejsce zajęli Romaldowski i Czekan (Land Rover Discovery).

W grupie T2 najskuteczniejszą jazdą popisali się Szwagrzyk z Moliterem (Mitsubishi Pajero), a podium uzupełniły dwie załogi w Toyotach Land Cruiser - Baranowski-Konczak zajęli drugie miejsce ze stratą ponad pięciu minut, a Horodeński i Sałaciński przyjechali na trzecim miejscu ze stratą nieco ponad sześciu minut do zwycięzcy T2.

Kolejną rundą RMPST będzie Baja Poland rozgrywana na przełomie sierpnia i września.