Drugi raz z rzędu Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk wygrali klasyfikację generalą w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych.

Ekipa korzystająca z pojazdu Can Am Maverick X3 wygrała wszystkie sześć prób i zwyciężyła z przewagą blisko siedmiu minut nad duetem Gołka-Gołka w Jeepie Wranglerze. Trzeci na mecie Ellert i Kwaśniewski (Toyota Land Cruiser) stracili ponad osiem minut.

Goczał i Gospodarczyk wygrali rzecz jasna też rywalizację wśród pojazdów UTV, gdzie drugie miejsce zajęli Kwaśniewski i Figiel.

Duety Goczał-Goczał oraz Ellert-Kwaśniewski zajęły dwa najwyższe stopnie podium w grupie S1, a podium uzupełnili Goleniewski z Michalskim (SAM MTR 09 BMW SPORT).

W grupie S2 pierwsze trzy miejsca zajęli Kobyłecki-Pawłowski (Mitsubishi Pajero), Smoleński-Wilczyński (Jeep Wrangler) oraz Pietrzycki-Pietrzycka (Dacia Duster).

39. Rajd Polskie Safari był też drugą eliminacją Dacia Duster Elf Cup. Na starcie stanęło dziewięć załóg w identycznie przygotowanych autach i rywalizacja była zacięta od pierwszej do ostatniej próby. Zwyciężył sensacyjnie i niespodziewanie kucharz Pascal Brodnicki pilotowany przez Ernesta Góreckiego. Jechali dobrym tempem całą imprezę, a ostatni odcinek specjalny wygrali spektakularnie i awansowali aż o trzy pozycje w DDEC. To pierwsze zwycięstwo Brodnickiego w tym cyklu. Podium uzupełnili Cebula z Chilarzewskim oraz Grabowski z Biniędą.