Listy zgłoszeń do Orlen Baja Poland opublikowane. Blisko 100 załóg zobaczymy na trasach w Szczecinie, Drawsku Pomorskim i gminie Dobra.

O punkty do Pucharu Świata FIA w rajdach baja powalczy 20 załóg. Listę zgłoszeń otwiera Argentyński duet Orlando Terranova/Bernard Ronaldo Graue, który prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu. Argentyńczyk pojedzie Mini, czyli podobną maszyną jak polscy faworyci do zwycięstwa Kuba Przygoński z pilotem Timo Gottschalkiem oraz Krzysztof Hołowczyc z Łukaszem Kurzeją.

Na trasie zobaczymy też dwie Toyoty Hilux, czyli auto które podbijało tegoroczny Rajd Dakar. W jednej z nich pojedzie Rosjnin Władimir Wasiljew, w drugim Litwin Benediktas Vanagas, którego pilotem jest Sebastian Rozwadowski.

W sumie 22 zgłoszenia są w rywalizacji w motocyklach i quadach. Na trasie Orlen Baja Poland zobaczymy siedmiu motocyklistów, w tym przedstawicieli Orlen Teamu, czyli Macieja Giemzę i Adama Tomiczka. Sześć zgłoszeń to quady z napędem na jedną oś, a pozostałe dziewięć to quady z napędem na cztery koła.

TH, T2, UTV i ciężarówka

44 załogi zgłosiły się w RMPST. Na trasie zobaczymy całą czołówkę mistrzostw Polski ze zwycięzcami wszystkich poprzednich rund na czele, czyli Miroslavem Zapletalem, Mirosławem Stocerzem i Pawłem Molgo.

10 zgłoszeń jest w grupie TH, gdzie pojadą m.in. Aleksander Szandrowski z Rafałem Płuciennikiem, których w tym roku oglądamy głównie w WSMP w ramach Toyota Racing Cup. Zobaczymy sześć pojazdów UTV, a w T2 mamy pięć aut. Trzy z nich to Toyoty Land Cruiser 155.

Kibice na trasie zobaczą też rajdową cieżarówkę. Czeskie trio Martin Macik, Frantisek Tomasek, David Svanda zabierają do Polski swoje IVECO Powerstar.

Pascal Brodnicki znów na trasie

26 zgłoszeń mamy w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych, z czego 10 to zawodnicy z Dacia Duster Elf Cup. W markowym pucharze ponownie zobaczymy kucharza Pascala Brodnickiego, zwycięzcę 39. Rajdu Polski Safari w swojej kategorii.

Listy zgłoszeń do Orlen Baja Poland:

Puchar Świata FIA >>

RMPST >>

RPPST >>

PPRB i FIM >>

TIS >>