Orlen Baja Poland 2019 w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych zakończony zwycięstwem duetu Goczał/Gospodarczyk w Can Am Maverick X3. To ich trzecia wygrana z rzędu w tym sezonie.

Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk nie mają sobie równych w pucharowej rywalizacji pojazdów UTV, a i w klasyfikacji generalnej cyklu budują coraz większą przewagę nad rywalami. Zwycięstwo w Orlen Baja Poland było bezapelacyjne. Triumfowali na czterech z pięciu odcinków specjalnych. Na mecie mieli ponad 13 minut przewagi nad drugą załogą, wliczając w to 5-minutową karę za czwarty odcinek specjalny.

Na drugim miejscu w RPPST dojechali Tomasz i Filip Gołka (Jeep Wrangler), którzy zwyciężyli też w grupie S1. Trzecie miejsce dla duetu Tomasz Kobyłecki/Michał Pawłowski w Mitsubishi Pajero, którzy cieszyli się też z triumfu w S2.

W UTV oprócz Goczała i Gospodarczyka na podium znalazły się duety Bożek/Chołuj oraz Kwaśniewski/Figiel. Jeziorski/Dołhan (Mitsubishi Pajero) oraz duet Nissan Patrol) dołączyli na podium S1 do Tomasza i Filipa Gołka. W S2 za Kobyłeckim i Pawłowskim finiszowali Pietrzyccy oraz Grabowski i Binięda, którzy byli też najlepszą załogą Dacia Duster Elf Cup. Na podium markowego pucharu znaleźli się jeszcze Musiał z Siatkowskim oraz Perzanowski z Pinkowskim.

Wyniki

RPPST >>