Baja Europe zakończy sezon RMPST. Na poligonie w Żaganiu zobaczymy w sumie 60 załóg w samochadach terenowych, pojazdach UTV, na quadach i motocyklach.

Baja Europe odbędzie się w dniach 18-20 października w Żaganiu. Trasa liczy 214 km podzielonych na cztery odcinki specjalne.

Najwięcej zgłoszeń jest w RMPST. Do finałowej rundy sezonu zgłosiło się 21 załóg, w tym aż siedem w grupie T1. Listę otwierają liderzy mistrzostw Polski z pewnymi już tytułu Miroslavem Zapletalem i Markiem Sykorą w H3 EVO II, ale ich w Żaganiu zabraknie. Kibice powinnni zobaczyć na trasie wiceliderów, czyli Pawła Molgo z Januszem Jandrowiczem w Fordzie F-150. Do rywalizacji wracają też Michał i Julita Małuszyńscy w Mini.

Jacek Soboń z Przemysławem Markowskim otwierają listę aut z grupy TH, na Poligonie w Żaganiu zobczymy też siedem pojazdów UTV oraz trzy załogi w autach z grupy T2.

Pełna lista zgłoszeń RMPST >>

W Daciach walka o tytuł

18 zgłoszeń mamy w Rajdowym Pucharze Polski Samochodów Terenowych, z czego siedem to załogi walczące w ramach Dacia Duster Elf Cup. W Żaganiu zobaczymy całą czołówkę cyklu z liderem klasyfikacji generalnej Pascalem Brodnickim. Dla zawodników w Dusterach będzie to przedostatnia runda sezonu, który zakończy się podczas listopadowego Raid of Champions na Węgrzech.

Pełna lista zgłoszeń RPPST >>

W Pucharze Polski w Rajdach Baja jest 18 zgłoszeń, z czego 13 to motocykliści, a pięć to zawodnicy na quadach (wszystkie z napędem na cztery koła).

Pełna lista zgłoszeń w PPRB >>

Pełna lista zgłoseń w TIS >>