Tomasz Białkowski i Dariusz Baśkiewicz wygrali ostatnią rundę Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych. W Baja Europe wyprzedzili duety Molgo/Jandrowicz oraz Stocerz/Marton.

Białkowski i Baśkiewicz wygrali jeden z dwóch niedzielnych przejazdów liczącego 32,26 km odcinka specjalnego i powiększyli przewagę nad goniącym ich duetem w Fordzie F-150. Molgo i Jandrowicz ostatecznie stracili minutę i 49 sekund do załogi w Can-Am Maverick. Drugie miejsce w Baja Europe zapewniło im zwycięstwo w grupie T1, a także wicemistrzostwo polski w klasyfikacji generalnej RMPST oraz w grupie T1.

Na trzecim miejscu Baja Europe ukończyli Mirosław Stocerz i Rafał Marton, zapewniając sobie tym samym tytuł mistrzów Polski w grupie UTV.

Duet Soboń/Markowski był najszybszą ekipą z grupy TH, a grupę T2 wygrali Piec z Marczewskim.

Dominacja duetu Goczał/Gospodarczyk

Pewni już wygrania klasyfikacji generalnej Rajdowego Pucharu Polski Samochodów Terenowych Michał Goczał i Szymon Gospodarczyk nie dali szans rywalom także w Baja Europe, triumfując z przewagą aż 17 minut nad załogą Gołka/Gołka w Jeepie Wranglerze.

W Dacia Duster Elf Cup triumfowali Grabowski i Binięda przed liderami cyklu Brodnickim i Góreckim. Trzecie miejsce zajął duet Zając/Ruszel.

W Pucharze Polski w Rajdach Baja Ireneusz Ostafin okazał się najszybszym zawodnikiem Baja Europe w kategorii quadów, a Tomasz Morawski wygrał rywalizację motocyklistów.

Wyniki >>