Fundacja Baja Poland potwierdziła termin i miejsce tegorocznej edycji Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych - Wysoka Grzęda Baja Poland 2020.

Po otrzymaniu licznych pytań od zawodników i kibiców organizatorzy potwierdzili, że Wysoka Grzęda Baja Poland 2020 odbędzie się w terminie 4-6 września w Szczecinie, Drawsku Pomorskim i Dobrej. Organizatorzy rajdu przypominają, że nadal mamy w naszym kraju stan epidemii i pomimo odmrożenia sportu zwracają uwagę na obowiązujące wytyczne i zalecenia dot. COVID-19, które dostępne są na stronie internetowej rajdu https://www.bajapoland.eu/pl/2020/covid-19

Wysoka Grzęda Baja Poland 2020 utrzymała status rundy Pucharu Świata FIA w Rajdach Terenowych Baja i będzie imprezą najwyższej rangi sportu samochodowego w Polsce. Do tej pory została rozegrana tylko jedna runda Pucharu Świata FIA, którą była na początku lutego zimowa Northern Forest Baja Russia. Polski rajd wznowi tegoroczny sezon międzynarodowych rajdów terenowych, po aż półrocznej przerwie spowodowanej światową pandemią koronawirusa. Ostatnią dużą międzynarodową imprezą był Manateq Qatar Cross-Cross Country Rally, który wygrał trzykrotny zwycięzca Rajdu Dakar Nasser Al-Attiyah, a na trzecim miejscu podium uplasował się kierowca Orlen Team Kuba Przygoński.

Al-Attiyah zapowiedział swój udział w tegorocznej edycji Wysoka Grzęda Baja Poland. Katarczyk do tej pory triumfował w Szczecinie, Dobrej i Drawsku Pomorskim dwa razy i wszystko wskazuje na to, że w pierwszy weekend września zobaczymy kontynuację jego walki z Przygońskim, który także ma na swoim koncie zwycięstwo w Baja Poland. Na drodze do najwyższego stopnia podium na pewno stanie im lider zwycięzców rajdu, czyli Krzysztof Hołowczyc, który ma na swoim koncie 5 sukcesów w Baja Poland.

Rajd stanowi też rundę Mistrzostw FIA Strefy Europy Centralnej w Rajdach Terenowych oraz Mistrzostw / Pucharów Polski i Czech, w sporcie samochodowym i motocyklowym.

Komitet organizacyjny rajdu zaprasza polskich i zagranicznych zawodników do udziału w Wysoka Grzęda Baja Poland 2020 i pozostaje do ich dyspozycji. Załogi zainteresowane startem mogą kontaktować się z biurem Fundacji Baja Poland pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Wkrótce poznamy więcej informacji na temat tegorocznej edycji rajdu.